Káhira

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 453,00 km2
Počet obyvateľov: 9 120 350
Región: Guvernorát Káhira | Rozloha: 453,00 km2 | Počet obyvateľov: 9 120 350

Káhira je hlavným mestom Guvernorátu Káhira a taktiež metropolou v krajine. Toto mesto je zároveň najväčším mestom na africkom kontinente, v arabskej oblasti a zoskupenie miest s názvom Veľká Káhira (Káhira, Gíza, Helwán, Šubrá al-Chejmaje a iné) tvorí 12. najväčšiu metropolitnú oblasť na svete.

Káhira sa nachádza v oblasti tzv. Dolný Egypt, je od Stredozemného mora vzdialená 165 km a od Suezského zálivu a prieplavu 120 km. Mesto vzniklo v roku 969 n.l.

Koptská Káhira

Koptská Káhira je časťou Káhiry, ktorá pôvodne slúžila ako obranné mesto Rimanov. Je na rozdiel od Islamskej Káhiry staršia o niekoľko storočí.

Koptská Káhira patrila medzi prvé osídlené miesta kresťanmi. Žijú tu Židia, koptskí kresťania a moslimovia, pre ktoré je toto miesto posvätné.

Islamská Káhira

Islamská Káhira, stredoveká štvrť, patrí medzi najľudnatejšie oblasti a to nielen v Egypte, ale aj na Strednom východe. Je tu situovaných niekoľko kostol, mešít a ovzduším sa šíri prenikavá vôňa korenia, kvetov a zvierat.

Mesto mŕtvych

Mesto mŕtvych je časť Káhiry situovaná v juhovýchodnej časti mesta, nachádzajú sa tu očarujúce mauzoleá, obytné domy pre turistov a nájdeme tu aj hrobky s mešitami. Medzi najkrajšie stavby patrí Kájtbájová mešita.Ostrov Gezíra

Tento ostrov je najväčším ostrovom v Káhire a mimo iné s atu nachádzajú Gezira proper s Operou a Múzeum...

Ostrov Roda

Na ostrove Roda je situovaná štvrť Manial, t.j. štvrť rezidentov. ...

Bazár Chán al-Chalili

Bazár Chán al-Chalili vznikol v 14. storočí a je najväčším bazárom afrického kontinentu. ...

Káhirská citadela

Káhirská citadela patrí medzi najznámejšie zaujímavosti islamskej Káhiry. Pozostatky tejto pevnosti majú viac ako 700 rokov. Citadela bola administratívnym...

Káhirská veža (Burdž al-Káhira)

Moderná, vyhliadková Káhirská veža s otáčavou reštauráciou a barom je vysoká 186 m. Pri dobrom počasí poskytuje návštevníkom nádherný...

Mešita Al-Azhar

Al-Azhar je najslávnejšou mešitou a v súčasnosti najstaršou islamskou univerzitou, ktorá bola založená v roku 988. ...


Surf camp Azores

Surf camp Azores

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Káhira?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili