Marsa Alam

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Marsa Alam bola pôvodne malá rybárska dedina, ale vybudovanie medzinárodného letiska zmenilo túto dedinku.

V súčasnosti Marsa Alam patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce rekreačné destinácie v krajine. Príťažlivosť tohto letoviska spočíva v pobreží obkolesenom atolovými útesmi, palmách, jedinečných plážach a očarujúcom tropickom vzhľade.

Táto jedinečná destinácia patrí medzi čoraz viac obľúbené a vyhľadávané miesta pre potápačov. Marsa Alam ponúka pre potápačov nedotknutý podmorský svet, v ktorom plávajú mimo iné morské korytnačky a delfíny. Táto destinácia priťahuje množstvo turistov aj vďaka nerušenému tichu a pokoju. Letovisko Marsa Alam je od letoviska Hurghada vzdialená približne 4 hodiny cesty.

Turistické atrakcie

Safari

Z Marsa Alam chodia turisti často na poznávací zájazd do Safari. Cestu do púšte si môžete vychutnať na štvorkolkách, na ťave, jeepe, či koni. Súčasťou niektorých poznávacích výletov je napríklad návšteva beduínskej dedinky vrátane ukážky bežného života alebo navštívenie národného parku Wadi el Gimal, ktorý je zároveň aj jedným z posledných egyptských miest, kde ešte stále žijú divoké gazely.

Luxor

Letovisko Marsa Alam delí iba pár hodín jazdy autom od historickej a najslávnejšej metropoly sveta Théby, súčasný názov mesta je Luxor.

Potápanie a šnorchlovanie

Najvychytenejším miestom na potápanie a šnorchlovanie je koralový útes Elphinstone. Pre začiatočníkov je vhodnejší záliv Abu Dabab.

El Quseir

El Quseir je historické mestečko, ktoré je od letoviska Marsa Alam vzdialené iba 15 minút V tomto mestečku môžu turisti navštíviť Osmanskú pevnosť pochádzajúcu zo 16.storočia, malý prístav s bohatou históriouSurf camp Azores

Surf camp Azores

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Marsa Alam?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol