Marsa Matruh

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Počet obyvateľov: 68 339
Región: Guvernorát Matrúh | Počet obyvateľov: 68 339

Marsa Matruh je hlavným mestom guvernorátu Matrúh, historickým a stredomorským prístavným mestom , v ktorom žije 68 339 obyvateľov. V minulosti sa mesto názyvalo Paraetonium, resp. Amunia. Mesto patrí medzi vyhľadávané turistické destinácie.

Je vyhľadávaným letoviskom vďaka bielym piesočnatým plážam, medzi ktoré patrí:

Pláž Ageebah

Pláž Ageebah je od centra mesta vzdialená približne 28 km. Návštevníkom, resp. turistom ponúka očarujúce okolie a množstvo nádherných prírodných jaskýň.

Pláž Al-Obayed

Táto pláž sa nachádza približne 20 km západne od centra mesta. Krása bielych piesočnatých pláží očarí každého návštevníka.

Medzi historické pamiatky v meste patrí:

Rommelov úkryt

Rommel bol nacistický maršál, ktorý sa stal známy pre svoje boje v púšťach. Jeho úkrytom bola jaskyňa vytesaná do skaly, kde plánoval svoje bojové operácie. V súčasnosti sa v tejto jaskyni nachádza vojenské múzeum.

Ptolemaiovské lodiarenské zariadenia

Tieto historické lodiarenské zariadenia z doby Ptolemaiovcov sa zachovali až dodnes, nachádzajú sa v blízkosti prístavu.

Marina Alamein, Pozostatky starovekého mesta

Táto významná historická pamiatka bola objavená iba v r. 1985 a patrí medzi najväčšie archeologické náleziská v Egypte. Archeológovia objavili základy šľachtických domov, kúpeľov, chrámy, hroby, ulice z obdobia grécko-rímskej vlády.

Koptská kaplnka

Koptská kaplnka je známa ako kresťanské miesto, kde až do súčasnosti zotrvala kresťanská viera. Z tejto kaplnky je prístup do množstva jaskýň, na ktorých sú náboženské nápisy.

Vojenské cintoríny

Vojenské cintoríny sú miesta, ktoré vyhľadávajú predovšetkým historici, resp. ľudia zaujímajúci sa o históriu, napr. o 2.sv.vojnu. V Marse Matruh môžete nájsť:

  • nemecký cintorín s pamätníkom
  • taliansky cintorín s mramorovým pamätníkom
  • britský cintorín s pamätníkom


#SpoznajSlovensko
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Marsa Matruh?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol